Velbon CX-MINI

jsem 100 % spokojená

• skladný malý

ok

• vyhovuje mým potřebám

protože jsem stativ vybíral s jasným požadavkem vyhovuje mi.

Počet dílů nohou
Minimální výška
0.79 kg
Typ hlavy
PH-446Q

Velbon CX-mini 3-směrný stativ - „Malý velký stativ“ - robustní a kvalitní stolní stativ pro použití především při tvorbě makrofotografií s digitálními zrcadlovkami a kompakty. CX-Mini patří do kategorie „stolních“ mini stativů, je však konstrukčně pevný a je vybaven hlavou PH-446Q s rychloupínací destičkou, která je standardně dodávána se stativy vyšších kategorií. Dostatečná plocha rychloupínací destičky zaručuje dostatečnou stabilitu i při použití standardní digitální zrcadlovky. Maximální výška je 64 cm, minimální 30 cm. Plynulý a přesný posuv středové tyče je zajištěn kličkou a ozubeným převodem. Radiální vzpěry mezi nohami a středovou tyčí zvyšují celkovou stabilitu stativu. Stativ je dodáván včetně pouzdra.

Max. výška (cm)64

jsem 100 % spokojená

• skladný malý

ok

• vyhovuje mým potřebám

protože jsem stativ vybíral s jasným požadavkem vyhovuje mi.

• Jeho mobilnost

Fotografování detailů v přírodě.

• , zakoupeno v Interfoto

• vyhovuje mým požadavkům

naprosto spokojen

• skladný a lehký
    • snadné zacházení a spousta možností
    • nízká cena
    • výborný na cesty
    • zatim jsem na nic nepřišla
    • je prostě mini, budete se k němu muset přikrčit :)

Kvalitní malý stativ, výborný pro focení makra či panorama. Akorát si člověk k němu musí často přičopnout. Pro začáteníky plně dostačující. Velmi skladný - vleze se do každého batůžku. Také skoro nic neváží.

• Při focení makra a focení podhledu stačí i pro zrcadlovky.
    • Transportní veiikost, mobilita, použitelnost.
    • Nemám nic. Snad jen šrou pro utažení mohl mýt trošku jiný úchop.

Mám jej víc jak rok, a jsem spokojen. Mám ještě jiný stativ, kde mě pasuje upínací destička. nemusím proto při změně stativu měni destičku.

• , zakoupeno v Korunka.cz

• Skladný a dobře přenosný,
    • dostatečně robustní i pro malou zrcadlovku,
    • rychloupínací destička
    • Vhodný spíše pro foto ze zvýšené podložky (stůl, zídka apod.),
    • menší stabilita při nastavení na max. výšku.

Poslouží dobře při turistice, ale nenahradí bytelnější stativy. Je však rozhodně použitelnější než většina ostatních ministativů na trhu. Velmi vhodný pro malé kompakty, s jistou opatrností použitelný i pro amatérské DSLR.