Velbon CX-888

• Dostatečná maximální výška
    • Rychlá a jednoduchá příprava a složení
    • Při vytažení na maximální výšku se stativ dost chvěje
    • Uvítal bych ještě jednu vodováhu

Kvalitní a levný produkt, vhodný spíše pro lehčí fotoaparáty. Nejsem profesionální fotograf a pro moje potřeby je naprosto dostatečný (mám ultrazoom Panasonic Lumix DMZ-FZ62). Jak dlouho vydrží, to ukáže čas, ale zdá se, že je opravdu kvalitní.

Pozn.: recenze již nejde smazat, z HEUREKY mi poslali hodnocení jiného produktu, než jsem zakoupil a všiml jsem si toho pozdě. Tato recenze se týká stativu VELBON EX-888 a ne CX-888 :-(

• , zakoupeno v Inter-Store.cz

• stabilita
    • nízká váha
    • pěkný design

již jsem jej použila, výborná stabilita, nastavitelnost

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Jednoduchý a spolehlivý stativ, který využívám pro natáčení svých filmů i v exteriérech. Protože mám jen jednu upínací destičku, musím kamery nebo foťáky několikrát demontovat.
    • Zatím jsem se s tím osobně nesetkal, ale jeden kolega zmínil, že upínací plastové destičky na výsuvných nohách stativu mohou při manipulaci - snad v chladném prostředí - prasknout. Proto se stativem při montáži zacházím spíše opatrně.

Myslím si, že stativ Velbon CX 888 v této cenové kategorii dobře vyhovuje pro moji amatérskou tvůrčí práci. Ve srovnání s mým prvním stativem má větší stabiltu i variabilitu - a lépe pomáhá naplňovat různé tvůrčí záměry. Zejména upínací destička umožńuje rychlé nasazení kamery i fotoaparátu, je však dobré mít minimálně dvě až tři takové destičky. Stativ má potřebniu vodováhu, brašnu s velkými uchy pro nošení na rameni. Snad jen při používání panorámování musím záběry pro jistotu opakovat, aby nebyly někdy trhané. Jsem s jeho využíváním spokojen, cena tomu odpovídala. Když bych obměňoval své vybavení určitě bych se zajímal o to, co Velbon dále nabízí.

Počet dílů nohou
1.3 kg
Typ hlavy
PH-249Q

Provedení výrobku: Černá barva

Kvalitní a cenově dostupný stativ pro kompaktní, Ultra Zoom digitilání fotoaparáty a digitální zcadlovky se základním objektivem se vyznačuje vynikající stabilitou, kvalitou použitých materiálů, praktickým a rychlým ovládáním výšky a polohování hlavy ve třech osách. CX-888 je vyroben z odlehčeného hliníku v kombinaci s plastovymi komponenty, je osazen pevnou tříosou hlavou s rychloupínacím mechanismem. CX-888 má čtyřdílné nohy - délka stativu ve složeném stavu je pouze 48cm. Zakončení noh odpruženými gumovými patami, tlumícími vibrace. Plynulý a přesný posuv středové tyče je zajištěn kličkou a ozubeným převodem. Radiální vzpěry mezi nohami a středovou tyčí zvyšují celkovou stabilitu stativu. Stativ CX-888 je dodáván včetně pouzdra s ramenním popruhem. Stativ má elegantní matně černou barvu.

• Max. výška (cm) 145
  • Min. výška (cm) 46
  • Délka ve složeném stavu (cm) 48
  • Hmotnost (kg) 1,30
  • Počet sekcí noh 4
  • Průměr první díl nohy (mm) 23,2
  • Max. doporučené zatížení (kg) 2,5
  • Aretace noh svorky
  • Zakončení noh odpružená gumová pata
  • Barva černá

• nízká váha
    • pěkný design

již jsem jej použila, výborná stabilita, nastavitelnost

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• hmotnost,snadna manipulace a nastaveni,kvalitni zpracovani

idealni stativ pro kompaktni digitalni fotaky,velmi slusna stabilita a prijatelna hmotnost.

• , zakoupeno v DVF

• lehký
    • levný
    • při vysunutí na maximální výšku poslední díl pruží a tak není fotka úplně ostrá

docela dobrý

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Příjemný poměr cena X výkon

Lehký a levný stativ. Snadno se s ním manipuluje a v mnoha směrech předčil moje očekávání. Používal jsem jej spolu s CANON G11.

• , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Dle prvního pohledu ok, produkt odpovídá ceně.
    • Po otestování v provozu budu vědět více
    • zatím nevím

uvidíme, zatím ok

• , zakoupeno v Alza.cz

• Cena...

Dostačující pro běžné potřeby....

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• malý a přitom velký po rozložení,nízká cena,lehký a stabilní , ideální pro náročnou turistiku se stativem na batohu
    • důležité součástky jsou z plastu
    • aretační kolečko pro zajištění otáčení kolem vertikální osy je na té straně, kam se naklání fotoaparát při expozici na výšku, kolečko se tedy pak poněkud hůře dotahuje, kdyby bylo na straně druhé než kam se fotoaparát sklápí, bylo by to bez problémů.
    • při těžším objektivu se při expozici na výšku aparát sklápěl (prokluzoval na upínací destičce, destička sice má zajišťovací kolík, ale ten nemám na aparátu)
    • při vytažení stativu na maximum a použití větší zrcadlovky je možné že se při exponování série snímků stativ rozechvěje

skladný a přitom po rozložení stativ o velkém rozsahu,
    vhodný pro cestování
    zpracování (materiály)odpovídá nízké ceně
    některé mouchy má, ale dají se snadno vyřešit
    celkově ve směs spokojenost